BİZE SORUN
  • info@esmerayhurda.com
  • +90 532 733 79 86
  • +90 532 733 79 86

Yenişehir Hurdacı

Yenişehir Hurdacı

Yenişehir Hurdacı

Yenişehir Hurdacı, atıl duruma geçen malzemelerin hurdacılar tarafından alınması ve geri dönüştürülmesinde ki sürecin genel tanımıdır. Bir başka deyişle tüketici-hurda, hurdacı ve ham madde denilen bir üçlü söz konusudur. Yani, tüketiciler ve küçük hurdacılar hurdaları toplar ve Yenişehir Hurdacı firmalarına satar.

Bu büyük hurdacı firmaları ise hurdaları depolarda biriktirir ve ayrıştırır. Daha sonra cinsine göre ayrışan hurdalar geri dönüşüm merkezlerine gönderilir ve tekrardan temizleme ve ayrıştırma işlemi yapılır. Sonrasında bu hurdalar uygulanan işlemler sonucu tekrardan ham madde olarak piyasaya sürülür. Hurdacılığın genel tanımı böyle diyebiliriz.

Yenişehir Hurdacı sektörü hakkında bazı veriler

Yenişehir Hurdacı sektörü ülkemizde ve dünyada milyar dolarlık bir sektördür. Modernize edilmiş adı ile geri dönüşüm, 2024 yılı itibarıyla 377 milyar $ ‘ a ulaşması beklenmektedir. Ülkemizde ise 5 milyar € hacminde olan genç ve gelişen bir sektördür hurdacılık.

Türkiye’ de yıllık olarak 25 milyon evsel atık, 1.2 milyon ton endüstriyel atık, 100 bin ton tıbbi atık ve 530 bin ton e-atık ortaya çıkıyor. Bu atıkların ise; %43‘ünü kağıtlar, %27’sini plastikler, %12’sini cam ve %4’ünü ise hurda metaller oluşturmaktadır. Ne yazık ki bu atıkların yaklaşık 4/5 ‘ü geri dönüştürülmeden çöpe gidiyor.

Çöpe giden bu atıkları geri dönüştürdüğümüzde ise 1.5 milyar ₺ gibi bir rakam çöpe gitmemiş olacak. Yenişehir Hurdacı olarak, hurdacılık sektöründe sürdürdüğümüz faaliyetler ve yüksek hurda fiyatları ile tüketicileri teşvik geri dönüşüme teşvik ediyoruz. Yenişehir Hurdacı ihtiyaçlarınızda bize ulaşarak hurdanızın için anında fiyat teklifi alabilirsiniz.


Esmeray Hurda - Diyarbakır Hurdacı

Hurdacılık hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak ve diğer sorularınız için whatsapptan bize yazabilirsiniz.

+90 532 733 79 86

Bize Ulaşın

Esmeray Hurda olarak 1992 yılından bu yana gelen bilgi birikim ve tecrübeyle hurda bakır, hurda sarı, hurda çinko, hurda bronz, hurda kurşun, hurda kalay, hurda nikel, hurda alüminyum ve hurda demir ticaretini yapmak üzere kurulmuş olup, günümüzde ise çoğunlukla tonajı yüksek ağır sanayi hurdalarının yanı sıra; hurda bakır, hurda alüminyum ve hurda demir dahil olmak üzere tüm metal çeşitlerinin Esmeray Hurda olarak ticaretini yapmaktayız.

> > > >
Bizi Arayın