BİZE SORUN
  • info@esmerayhurda.com
  • +90 532 733 79 86
  • +90 532 733 79 86

LPG Tankı

LPG Tankı

 LPG Tankı

LPG Tankları Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır?

Otomotiv sektörü her geçen gün farklı araç marka ve modelleri ile kullanıcılara yeni imkânlar sunmaktadır. Oldukça hızlı gelişen sektörde her gün araç sahibi olan kullanıcıların da sayısı artar. Araç kullanımının ve yakıt tüketiminin de paralel olarak artması nedeni ile alternatif yakıt arayışları meydana gelmiştir. Petrole eş değer olarak yapılan yakıt araştırmalarında alternatif kaynak olarak ortaya sunulan yakıtlardan bir tanesi de LPG Tankı diyebiliriz. Kolay erişilebilir olması nedeni ile araçlarda kullanılmaya başlanan LPG kullanışlı ve kaliteli olması nedeni ile birçok araç sahibinin ilk tercihi arasında yer almıştır.

LPG Tankları Nasıl Kullanılır

LPG Tankıaraca sabitlendikten sonra herhangi bir şekilde kullanım aşaması gerektirmez. Servis uzmanlarının yaptığı montaj ve sabitleme işlemlerinin ardından aracın çalıştırılmasının ardından kısa bir süre sonra kendiliğinden LPG Tankı sistemi yakıt devresine geçer ve aracı çalıştırır. LPG sistemlerinde bulunan gösterge, aracın LPG sistemine geçişini kullanıcıya bildirir. Böylelikle şoför hangi durumlarda LPG sisteminin aktif olup olmadığından kolayca haberdar olur.

LPG Tankı Özellikleri

LPG tankları ekonomik bir kullanım imkânı sunar.

Oldukça kolay bulunabilen bir sistemdir ve rahatlıkla araçlarda tercih edilebilir.

Diğer yakıtlar ile kıyaslandığında çevreyi son derece az kirlettiğinden dolayı oldukça çevreci bir sistemdir.

Özendirici özelliklere sahip olmasından dolayı birçok araç sahibi tarafından tercih edilir.

LPG Tankı Kullanım Yararları

LPG Tankı rahat kullanımları ve ekonomik sürüş keyfi sunmaları nedeni ile tercih edilir. Birçok araçta bulunan LPG destek sistemi sayesinde bu LPG’ler araçlara kolayca montaj yapılarak kullanılabilir. Sonradan taktırılacak LPG sisteminde ruhsat sahibi kişiler notere giderek tanklarını araçlarına işlettikten sonra trafikte güvenle kullanabilirler.

PG Tankı Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

LPG Tankı güvenli olabilmesi için bazı şartları taşıması gerekir. Kalitesiz ve standart dışı üretilen LPG tankları araçlarda yüksek performansa sahip olamaz.

Kullanılan LPG Tankı tüplerinin araca mutlaka yetkili servis tarafından montaj işleminin yaptırılması gerekir. Montaj aşamasında uygulanan işlemlerin mutlaka bir montaj ustası tarafından yerine getirilmesi esastır.

LPG tanklarının belirli dönemlerde bakımları yaptırılmalı ve periyodik olarak tankın kontrollerden geçirilmesi gerekir.

Satın alınan adresin TSE standartlarına uygun ürün satışı yapıyor olmasına dikkat edilmelidir.

Eğer araç binek ise bu durumda mutlaka LPG tankının konulacağı yerin bagaj olarak belirlenmesi önemlidir.

Günümüzde LPG Tankı Kullanım Oranları

Birçok araç marka ve modelinin LPG destekli olarak üretilmesi bu araçlarda LPG kullanımını aktif hale getirir. Kullanıcılar ekonomik olması nedeni ile araçlarına sonradan rahatlıkla LPG tüpü taktırabilir. İmkânların kısıtlı olmasından dolayı tercih edilen LPG tüpleri genele bakıldığında şuan trafikte yer alan araçların %70-80’inde görülür. Bakımının kolay olması ve masrafsız olması gibi nedenlerden ötürü taktırılan LPG tüpleri noter üzerinden araca işletildikten sonra gayet yasal bir şekilde kullanılabilmektedir.

LPG Tankı Bakımı ve Kontrolü Nasıl Olmalı

LPG tankları günümüzde trafikteki araçların birçoğunda tercih edilir. Oldukça sık kullanılan bu tanklar günlük kullanımlarda bile oldukça fazla titreşime maruz kalırlar. Bu titreşim hareketleri tankın zamanla tankı çevreleyen ve sabitleyen kayışların gevşemesine neden olur. Tankı tutan kayışın gevşemesinin sonucu olarak tank yerinden hareket edebilir konuma gelir. Tankın yerinden oynamasına meydan verecek bu hareket tank üzerinde yer alan multi valf açısının değişmesine ve tank borularının zorlanma nedeni ile kırılmasına yol açar. LPG tankları olası hatalara neden olmamak ve masraf ile karşılaşmamak için belirli dönemlerde kontrol edilmelidir. Servis tarafından yapılacak kontroller ile bağlantı boruları ve kayışların sıkılması ve tankın yerine sabitlenmesi gerekir.

 

LPG Tankı Kullanma Ömürleri Ne Kadardır

Birçok araçta görülen LPG tankları araçlarda güvenli kullanım nedeni ile tercih edilir. Yakıt anlamında tasarruf sağlayan tanklar hız anlamında herhangi bir düşüşe neden olmadığından dolayı alternatif durumundadır. Bu LPG Tankı araçlarda ömürlük kullanıma sahip değildir. Bu nedenle tankların da belirli bir süre sonrasında yenilenmesi ve değiştirilmesi gerekir. Bir araca bağlanan LPG tankının kullanım ömrü 10 yıldır. 10 yıl sonrasında LPG Tankı yenileri ile değiştirilmesi gerekir. Aksi halde yakıt sızdırması başta olmak üzere birçok problem ile karşı karşıya kalınır.

Sıfır ve ikinci el lpg tankı makinalarının ve ekipmanlarının yer aldığı bir makina alış satış platformudur. Bu sayfada sergilenen ilanlar makina satıcıları veya bireysel kullanıcılar tarafından siteye eklenmiştir.  Lpg tankı makina ilanları, ikinci el lpg tankı makineleri, satılık lpg tankı makinaları, lpg tankı makine fiyatları ve 2.el LPG Tankı makinaları hakkında bilgi almak için bizi arayın.


Esmeray Hurda - Diyarbakır Hurdacı

Hurdacılık hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak ve diğer sorularınız için whatsapptan bize yazabilirsiniz.

+90 532 733 79 86

Bize Ulaşın

Esmeray Hurda olarak 1992 yılından bu yana gelen bilgi birikim ve tecrübeyle hurda bakır, hurda sarı, hurda çinko, hurda bronz, hurda kurşun, hurda kalay, hurda nikel, hurda alüminyum ve hurda demir ticaretini yapmak üzere kurulmuş olup, günümüzde ise çoğunlukla tonajı yüksek ağır sanayi hurdalarının yanı sıra; hurda bakır, hurda alüminyum ve hurda demir dahil olmak üzere tüm metal çeşitlerinin Esmeray Hurda olarak ticaretini yapmaktayız.

> > > >
Bizi Arayın