BİZE SORUN
  • info@esmerayhurda.com
  • +90 532 733 79 86
  • +90 532 733 79 86

Sur 2. El İskele Alımı

Sur 2. El İskele Alımı

Sur 2. El İskele Alımı

Yüksekte çalışılması gerekli olan şantiyelerde en çok tercih edilen ürünlerden birisi olan dış cephe iskelesi, tüm duvar işlerinde uygulanabilir. Sıva, boya ve tesisat gibi işleri yanı sıra baraj inşaatına kadar pek çok hizmet alanında ihtiyaç duyulur.

Dış cephe iskelesi kiralanırken dikkat edilecek olan birtakım hususlar vardır. İlk olarak hangi alanda kullanılacaksa ona göre tercih edilmesi gereklidir. İskele mutlaka standartlara uygun olmalıdır. İnşaat içerisinde güvenlik çok önemlidir. Bu nedenle Sur 2. El İskele Alımı sadece yetmez. Güvenlik filesi, koruyucu ekipmanlar ve ihtiyaç duyulan güvenlik sistemlerinin bulunması gerekir. Dış cephede kullanılacak olan iskeleler kurulum ve kullanım alanlarına göre farklı çeşitlerde üretilmiştir.

Bugüne kadar, yani güvenlikli iş iskele sistemleri denetimleri artmadan önce 2.el iskele, inşaat müteahhitleri veya ustalar arasında yaygın olarak el değiştiriyor ve rağbet görüyordu.

Sur 2. El İskele Alımı işinde yaşanan bazı handikaplardan bahsetmek gerekirse, en büyük problem, farklı firmalara ait ürünlerin karışmasıdır. Üzerindeki boyaları kalkmış her yeri sıva olmuş malzeme parçalarını ayırt etmek çok zor olduğundan çok küçük ölçü farkları olan bu karışık ürünlerle kurulum esnasında sıkıntı yaşanabilmektedir.

İkinci El İskele

Ayrıca Sur 2. El İskele Alımı işinde yaşanan bu karışık ürünler, statiksel olarak ta problem doğurmaktadır. Çünkü et kalınlığı 3.00 mm olan taşıyıcı boru ile et kalınlığı 2,00 mm olan boru birbirinden ayırt edilemeden iç içe kullanılmaktadır. Ve kurulumu tamamlanmış bir iskelede en altta kullanılan ince bir boru zincirin en zayıf halkası olarak sürekli hayati sinyal veren bir pozisyonda olabilmektedir.

TS EN 12810 - 12811 sertifikasının 01.07.2015 tarihi itibari ile soruluyor olması ikinci el iş iskelesi piyasasında çok büyük sıkıntılara yol açabilecektir. Yani ikinci el iskeleler de TSE Belgeli olacak mı?

Sur 2. El İskele Alımı Nasıl Olacak?

Temsili 2.El İskele Sertifikası

En çok zorlanılacak konu bu olacaktır. Elinizdeki 2Sur 2. El İskele Alımı ile elde edilen iskelelerin kime ait olduğunun belirlenmesi, yani üretici firmanın bulunabilmesi.

İkinci el olarak elinize geçen iş Sur 2. El İskele Alımı ile alınan iskelelerin denetmenlere ibraz edilebilmesi için üretici firmalardan bu sertifikaların tedarik edilebilmesi gerekecektir. Ve bu durum büyük mağduriyetlerin doğmasına sebebiyet verebilecek bir konu olacaktır.

Sur 2. El İskele Alımı yaparken mağduriyetlerin yaşanmaması için aldığınız ürünün üreticisinden itibaren silsileli olarak faturalarını tedarik ederek, üretici sertifikaları ile birlikte alım yapmanızı tavsiye ediyoruz. Üretici firmayı bilmeniz gerekiyor çünkü denetimlerde aldığınız ürünlerin üzerinde orjinal etiket isteyebilirler. Kaybolan etiketleri üretici firmadan başka bir yerden tedarik edemeyeceğinizi unutmayınız.


Esmeray Hurda - Diyarbakır Hurdacı

Hurdacılık hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak ve diğer sorularınız için whatsapptan bize yazabilirsiniz.

+90 532 733 79 86

Bize Ulaşın

Esmeray Hurda olarak 1992 yılından bu yana gelen bilgi birikim ve tecrübeyle hurda bakır, hurda sarı, hurda çinko, hurda bronz, hurda kurşun, hurda kalay, hurda nikel, hurda alüminyum ve hurda demir ticaretini yapmak üzere kurulmuş olup, günümüzde ise çoğunlukla tonajı yüksek ağır sanayi hurdalarının yanı sıra; hurda bakır, hurda alüminyum ve hurda demir dahil olmak üzere tüm metal çeşitlerinin Esmeray Hurda olarak ticaretini yapmaktayız.

> > > >
Bizi Arayın