BİZE SORUN
  • info@esmerayhurda.com
  • +90 532 733 79 86
  • +90 532 733 79 86

Hurda Fiyatları

Hurda Fiyatları

 Hurda Fiyatları

Son zamanlarda hurda metal sektöründe fiyat bazında önemli değişimler yaşanıyor. Aslında bu dalgalanmalar şaşırtıcı değil. Yine de insanlar Hurda Fiyatları neye göre değişir diye sorular yöneltebiliyor. Hurda metal fiyatları çok sayıda değişkenden etkilenir. Bu değişkenler bazen fiyatları yükseltir, bazen de tam tersi düşüşlere yol açar.

Hurda fiyatı üzerindeki etkilerini anlamak için, bu değişkenleri anlamak da şarttır. Yazı da bu sebeplerden bahsedip, hurda fiyatları neye göre değişir sorunuza yanıt arayacağız.

Hurda Fiyatları Ne Etkiler?

Metal Arz Talep Dengesi diğer tüm sektörlerde olduğu gibi, hurda metal endüstrisini de arz ve talep ekonomik yasaları yönetmektedir. Talep ne kadar yükselirse, Hurda Fiyatları da o kadar artmaktadır. Örneğin, çok sayıda toplu konut yapılırken, çubuk demire ve bakıra olan talep artacaktır. Bu da demir ve bakır fiyatlarında artışa yol açar.

Metale olan talep düşük olduğunda ise tam tersi Hurda Fiyatları düşecektir. Ekonomik durgunluk dönemlerinde, konut yapımının azaldığı zamanlarda bu etkileri görmek daha olasıdır.

Metal arzı, hurda fiyatlarını doğrudan etkiler. Örneğin, bazı metaller diğerlerine göre daha yaygındır. Haliyle bu türlerin piyasada arzı da yüksektir. Hurda Fiyatları alüminyumu bunların arasına koyabiliriz. Piyasada daha çok olduğu için, bakır ya da altın gibi metallere göre fiyatı çok daha düşük olur. Arz düşük olduğunda, fiyatlar da yükselir çünkü metali bulmak zorlaşır.

Dolayısıyla, eğer hurda satmak istiyorsanız en doğru zaman arzın düşük ya da talebin yüksek olduğu zamanlar olacaktır.

İhtiyaç ve talep, her zaman fiyatları artıran bir etkendir.

Hurda Fiyatları hurda metalin fiyatı, aynı zamanda işlenmemiş metal fiyatlarına da bağlıdır. Ham metal fiyatı artarken, hurda metal fiyatı da doğal olarak artacaktır. Peki bu neden olur?

Aslında sebebi basit, eğer ham metal fiyatı yüksekse, imalat yapan fabrika ve haddehaneler, hurda metale daha çok yönelecektir. Bu dönemlerde hurda fiyatları yüksek dahi olsa, her halükarda ham metalin gerisinde kalacaktır. Dolayısıyla, Hurda Fiyatları için ham metal piyasası trendlerini de takip etmekte yarar vardır. Hurda fiyatları hakkında detaylı bilgi için bizi arayın.


Esmeray Hurda - Diyarbakır Hurdacı

Hurdacılık hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak ve diğer sorularınız için whatsapptan bize yazabilirsiniz.

+90 532 733 79 86

Bize Ulaşın

Esmeray Hurda olarak 1992 yılından bu yana gelen bilgi birikim ve tecrübeyle hurda bakır, hurda sarı, hurda çinko, hurda bronz, hurda kurşun, hurda kalay, hurda nikel, hurda alüminyum ve hurda demir ticaretini yapmak üzere kurulmuş olup, günümüzde ise çoğunlukla tonajı yüksek ağır sanayi hurdalarının yanı sıra; hurda bakır, hurda alüminyum ve hurda demir dahil olmak üzere tüm metal çeşitlerinin Esmeray Hurda olarak ticaretini yapmaktayız.

> > > >
Bizi Arayın