BİZE SORUN
  • info@esmerayhurda.com
  • +90 532 733 79 86
  • +90 532 733 79 86

Hurda inşaat Malzemesi

Hurda inşaat Malzemesi

 Hurda inşaat Malzemesi

İnşaat Malzemeleri, hammaddenin en çok tüketildiği sektörlerden birisidir. Hurda inşaat Malzemesi İnşaat sektörü, imalat süreçlerindeki girdileri asgari düzeye indirmeye, hammaddelerin kullanılmasını, enerji tüketimini, emisyonları ve mekân kullanımını mümkün olduğu kadar azaltmaya çalışmaktadır.

Bu sektörde tüketilen malzemelerin başında beton, asfalt, ahşap, alüminyum, demir gibi malzemeler gelmektedir. Bu tür malzemeler geri dönüşümde çok yaygın olarak kullanılan diğer önemli malzemelerdir. Hurda inşaat Malzemesi Hafriyat Toprağı İnşaat ve Yıkıntı Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği’ne göre ise hafriyat atıkları 4 ana başlıkta açıklanmıştır. Bunlar; Asfalt Atığı: Yol, havaalanı pisti ve benzeri yapıların tamiratı, tadilatı, yenilenmesi ve yıkımı sırasında ortaya çıkan ve bünyesinde asfalt, zift, doğal polimer ve benzeri malzeme bulunan atıklar, Hafriyat Toprağı: İnşaat öncesinde arazinin hazırlanması aşamasında yapılan kazı ve benzeri faaliyetler sonucunda oluşan toprak,

İnşaat Atıkları: Konut, bina, köprü, yol ve benzeri alt ve üst yapıların yapımı esnasında ortaya çıkan atıklar, Yıkıntı Atıkları: Konut, bina, köprü, yol ve benzeri alt ve üst yapıların tamiratı, tadilatı, yenilenmesi, yıkımı veya doğal bir afet sonucunda ortaya çıkan atıklar olarak belirtilmiştir.

HURDA SANAYİNDE KULLANIMI

Geri kazanılan inşaat ve hafriyat atıkları, aynı veya farklı sektörlerde tekrar tekrar kullanılarak ekonomiye ve çevre sağlığına katkıda bulunmaktadır. Hurda inşaat Malzemesi Geri kazanılarak veya geri dönüştürülerek tekrar kullanılabilen atıklar ve kullanıldığı alanlar aşağıda belirtilmiştir.

Hurda inşaat Malzemesi Alanlar

Kullanım fazlası veya yıkım sonucu ortaya çıkan metal inşaat malzemeleriniz nakit ve peşin olarak alınır. Hurda inşaat Malzemesi bina, fabrika, iş yeri, gökdelen, villa gibi yapımında kullanılan inşaat malzemeleri çoğu zaman üretim fazlası verir. Bazen de eski yapılar yıkıldığında hurda inşaat malzemesi ortaya çıkar. Bu malzemeler sizleri için değersiz olabilir ama geri dönüşüme kazandırılarak tekrar değerlendirilebilir. Üstelik geri dönüşüme kazandırılan hurda inşaat malzemeleri ile gelirde elde edebilirsiniz.

Hurda inşaat Malzemesi arasında, her tür demir, çelik, pirinç, inşaat demiri, bakır, bakır kablo, inşaat demiri, inşaat direği, musluk, batarya, inşaat iskelesi vb her türlü metal envanterleriniz eksperlerimiz tarafından incelenerek, ödemesi peşin ve nakit yapılarak alınır.

Her türlü Pano-İskele-Direk ve makine gibi Hurda inşaat Malzemesi hurdalarınızın piyasa değerinde alış-satışını yapmaktayız.


Esmeray Hurda - Diyarbakır Hurdacı

Hurdacılık hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak ve diğer sorularınız için whatsapptan bize yazabilirsiniz.

+90 532 733 79 86

Bize Ulaşın

Esmeray Hurda olarak 1992 yılından bu yana gelen bilgi birikim ve tecrübeyle hurda bakır, hurda sarı, hurda çinko, hurda bronz, hurda kurşun, hurda kalay, hurda nikel, hurda alüminyum ve hurda demir ticaretini yapmak üzere kurulmuş olup, günümüzde ise çoğunlukla tonajı yüksek ağır sanayi hurdalarının yanı sıra; hurda bakır, hurda alüminyum ve hurda demir dahil olmak üzere tüm metal çeşitlerinin Esmeray Hurda olarak ticaretini yapmaktayız.

> > > >
Bizi Arayın