BİZE SORUN
  • info@esmerayhurda.com
  • +90 532 733 79 86
  • +90 532 733 79 86

Hurdacılar Sitesi

Hurdacılar Sitesi

 Hurdacılar Sitesi

Hurdacılar Sitesi ile hurdacılık sektörü ülkemizde dev bir sektör ve her geçen gün büyümeye davam ediyor. Hurda borsası neredeyse dünyada ayrı bir borsa olmuş durumda. Binlerce insan bu sektörde çalışarak geçimlerini sağlamaktadır. Hurdacılık tüm üretimin bitiş noktasıdır. Üretilen tüm ürünler geri dönüşüme kazandırılarak tekrar kullanılmak üzere ham maddeye çevrilir.

Ülkemizde de binlerce insan hurdacılık mesleğini Hurdacılar Sitesi içerisinde yapıp geçimlerini sağlıyor. Birçok insan da bu işlerde büyük miktarlarda paralar kazanmaktadır. Diğer mesleklere oranla prestijli olmaması bu mesleği cazip bir meslek olmaktan çıkartmıştır. Kirli bir iş olması mesleğin tercih edilmemesinde en önemli faktördür. Ancak kirli bir iş olması karlılık oranlarını da büyük oranda artırmaktadır. Tercih edilmeyen meslekler de her zaman karlılık oranı daha fazla olur.

Hurdacı Nasıl Olunur?

Hurdacı olmanın okulu yoktur. Hurdacılık sektörde çalışarak öğrenilir. Uzun yıllar bu işte çalışmazsanız eğer bu sektörde gelişme göstermek zordur. İşler çok çeşitlidir. Alınan malzemeler çok sayıda çeşidi bulunmaktadır. Zamanla hangi hurdaların değerli olup olmadıklarını Hurdacılar Sitesi içerisinde çalışıp, tecrübe edip, öğrenerek daha doğru adımlar atıp elde edeceğiniz karı artırabilirsiniz.

Eğer iş hakkında hiçbir bilginiz yoksa küçükten işe koyularak öğrenmeye başlayabilirsiniz. Sokaklarda gezerek hurda toplayın ve bu hurdaları uygun bir noktada biriktirin. Ardından büyük hurdacı bularak bu hurdaları tekrar paraya çevirin. Eğer Hurdacılar Sitesi içerisindeki dükkanınızda bir kamyon olarak işe başlarsanız kâr oranınız daha fazla olur.

Hurdacılar Sitesi dükkanınız varsa rakiplerinizde vardır. Büyük işler için fabrikalardan hurda alabilirsiniz veya inşaat şantiyelerinden hurda almanız mümkün olur. Üç tekerlekli araba ile bir fabrika veya şantiyeden hurda almanız mümkün değildir. Kapıdan içeriye bile sokmazlar. Bu tarz hurdaları almazsanız da yüksek karlar elde edemezsiniz.

Hurdacılar Sitesi İçerisinde İş Yapmayı Düşünenlere Bazı Tavsiyeler

Hurdacılar Sitesi içerisinde toplanan, hurdacılar tarafından satın alınan hurdalar yani geri dönüşüm işi göründüğü kadar kolay bir meslek değildir. Ancak çalıştıktan ve emek gösterdikten sonra her işte başarı sağlanabilir. Önemli olan çalışmak ve doğru adımları atmaktır. Hurdacılık hakkında sıfır bilgiye sahip olsanız bile 1 yıl gibi kısa sürede bu iş hakkında gerekli tüm bilgileri öğrenebilirsiniz.

Öğrenecek ne var alt tarafı hurda alıp satılıyor gibi düşünmeyin. Bazı hurdalarda zarar etme imkanınız da olabilir. Sizin değerli diyerek aldığınız bir hurda aslında geri dönüşümü olmayan bir hurda bile olabilir. Bakır olarak aldığınız bir kablo hurdası aslında metal alaşımlı olabilir. Bu örnekler çoğaltılabilir. Böyle bir durumda eğer aldığınız hurda miktarı tonlarca seviyede ise büyük zararlar edebilirsiniz.


Esmeray Hurda - Diyarbakır Hurdacı

Hurdacılık hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak ve diğer sorularınız için whatsapptan bize yazabilirsiniz.

+90 532 733 79 86

Bize Ulaşın

Esmeray Hurda olarak 1992 yılından bu yana gelen bilgi birikim ve tecrübeyle hurda bakır, hurda sarı, hurda çinko, hurda bronz, hurda kurşun, hurda kalay, hurda nikel, hurda alüminyum ve hurda demir ticaretini yapmak üzere kurulmuş olup, günümüzde ise çoğunlukla tonajı yüksek ağır sanayi hurdalarının yanı sıra; hurda bakır, hurda alüminyum ve hurda demir dahil olmak üzere tüm metal çeşitlerinin Esmeray Hurda olarak ticaretini yapmaktayız.

> > > >
Bizi Arayın