BİZE SORUN
  • info@esmerayhurda.com
  • +90 532 733 79 86
  • +90 532 733 79 86

Elektrik Hurdası

Elektrik Hurdası

 Elektrik Hurdası

Elektrik Hurdası geri dönüşüm hurdacılık çalışmalarında en iyi en temiz iş türüdür. Eğer elektronik geri dönüşüm işini iyi öğrenirseniz temiz ve kolay bir şekilde yüksek karlar elde edebilirsiniz. Elektronik hurdaları altın kadar değerli olabilir. Bazı elektronik hurdaları içlerinde bol miktarda altın içermektedir. Elektrik Hurdası içerisinde yer alan elektronik parçalarda altın içeren hurda elektronikler yüksek fiyatlara satılabilmektedir. Eski tip bilgisayar ana kartları ve hastane elektronik hurdaları en değerli elektronik hurda sınıfına girmektedir. Eski tip bilgisayar hurdaları bulması her ne kadar zorlaşmış olsa da halen günümüzde toplanması devam etmektedir. Ülkemizde altın çıkarma işlemi yapılmaz. Ülkemizde ve dünyada toplanan elektronik hurdaları altın çıkarma işlemi için Çine gönderilir. Çin bu işlemi yapan dünyada en iyi firmalara sahip devlettir.

Ayrıca Elektrik Hurdası geri dönüşümünde ikinci el işi yapması da mümkündür. Aldığınız yüksek gerilim hatları, elektrik iletim hatları, hurda elektrik trafoları, elektrik kabloları gibi birçok ürün ikinci el tercih edilmektedir. Motor hurdaları da elektronik sınıfına girer. İkinci el motor satışları da yapılabilir.

Elektrik Hurdası Nedir?

Elektrik Hurdası nedir sorusunun tam karşılığı, zamanında üretilmiş ardından kullanılmış ve en sonunda kullanılamaz duruma gelmiş her türlü şeye hurda denir. Tahta ve odun dahil olmak üzere aklımıza gelen birçok şey hurda olarak değerlendirilebilir. Çoğu insanın aklına hurda denilince metal hurdaları gelir ancak hurda yelpazesi çok geniştir. Her türlü maddenin hurdası bulunmaktadır. Buna titanyum hurdası da örnek olarak gösterilebilir. Her üretilen malzeme ömrünü tamamladığı zaman hurdaya ayrılır.

Hurdalar değişik türde maddeler içerebilir. Örnek vermek gerekirse bir motor hurdasın da demir, bakır, alüminyum ve plastik bir arada bulunur. Diğer metallerden de az da olsa bulunabilir. Mesela demirin paslanmasını önlemek amacıyla galvaniz kaplama yapılmış olabilir.

Bazı Hurda Türleri Listesi

Demir   Bakır      Alüminyum

Krom     Çelik     Nikel

Kablo    Kurşun Çinko

Plastik  Kağıt      Karton

Konteyner          Naylon Teker

Tahta    Sarı        Pimapen

Akü        Kompozit            Profil

Döküm Motor   Elektronik

Tablo incelenecek olursa akla gelebilecek tüm malzemelerin hurdası bulunmaktadır ve bu malzemelerin %90 oranından fazlasını geri dönüştürmek mümkündür. Elektrik Hurdası sayı olarak binlerce artırılabilir. Örnek olması sebebi ile paylaşılan tabloda görüldüğü gibi hurda geri dönüşümü yapılmazsa dünyamız giderek kirlenecek ve yaşanılmaz bir hal alacak.

Eğer hala hurda ne demektir diye soruyorsanız bizi arayarak da detaylı bilgi alabilirsiniz. Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.


Esmeray Hurda - Diyarbakır Hurdacı

Hurdacılık hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak ve diğer sorularınız için whatsapptan bize yazabilirsiniz.

+90 532 733 79 86

Bize Ulaşın

Esmeray Hurda - Diyarbakır Hurdacı olarak 1992 yılından bu yana gelen bilgi birikim ve tecrübeyle hurda bakır, hurda sarı, hurda çinko, hurda bronz, hurda kurşun, hurda kalay, hurda nikel, hurda alüminyum ve hurda demir ticaretini yapmak üzere kurulmuş olup, günümüzde ise çoğunlukla tonajı yüksek ağır sanayi hurdalarının yanı sıra; hurda bakır, hurda alüminyum ve hurda demir dahil olmak üzere tüm metal çeşitlerinin Esmeray Hurda olarak ticaretini yapmaktayız.

> > > >
Bizi Arayın