BİZE SORUN
  • info@esmerayhurda.com
  • +90 532 733 79 86
  • +90 532 733 79 86

Varil Hurdası - 220'lik Plastik Varil - Mazot Çantası

Varil Hurdası - 220'lik Plastik Varil - Mazot Çantası

 Varil Hurdası

 

Varil Hurdası - 220'lik Plastik Varil - Mazot Çantası günümüzde özellikle sanayi temelli, endüstri temelli pek çok alanda kullanılabilen ve geri dönüştürülebilen bir malzemedir ve özellikle de günümüz şartlarında geri dönüşümün bir zorunluluk olması noktasında değerlendirilmesi gereken bir malzemedir. Çünkü, Varil Hurdası günümüz koşullarında geri dönüşüm keyfi değil aksine tamamıyla bir gereksinimdir. Bu nedenle de geri dönüşü süreçlerinin iyi takip edilmesi, geri dönüştürülebilecek olan tüm ürünlerin geri kazandırılması gerekir. Bu kapsamda da sizler için varillerin geri dönüşüm prosesleri ile ilgili bilgiler derledik.

Varil Hurdası Geri Dönüşüm Prosesleri

Geri dönüştürülebilen malzemelerden olması bakımından Varil Hurdası çok verimli ürünlerdir. Çünkü, özellikle sanayi ve endüstri anlamında sıklıkla kullanılmakta ve geri dönüştürülerek çevreye de zarar vermesinin önüne geçilebilmektedir.

Varil Hurdası - 220'lik Plastik Varil - Mazot Çantası geri dönüştürülmesi için öncelikle atık araçlarının geri dönüşüm tesisine gelmesi ve forkliftler yardımıyla bu atıkların ilgili tesis içerisinde ayrıştırılması gerekir. Ayrıştırılma işleminin ardından ise elde edilen variller ya da IBC tanklar solventli su ya da basınçlı su ile yıkanacak şeklinde ikiye ayırılır.

Solvent ve su ile yıkanacak olan variller ya da tanklar genellikle içerisinde yağ bulunan, polyester bulunan, polyol bulunan ve benzeri tanklar olarak sıralanabilir. Bu tanklar geri dönüştürülürken öncelikle içerisine bir kilo kadar solvent konularak bir gün ve ağzı kapalı bir şekilde bekletilir. Ardından süzme işlemine tabi tutulan bu tanklar basınçlı su ile yıkanır. Yaklaşık on bar kadar basınçlı su ile üç dakika kadar yıkanan tankların içerisinde kalan su vakum ile çekilir ve bir gün boyunca bekletilir.

Yalnızca basınçlı su ile yıkanacak olan variller ise genellikle asitli, kostik bulunan, solbitol, glikoz bulunan, esans barındıran ve benzeri tanklar olarak sıralanabilir. Varil Hurdası - 220'lik Plastik Varil - Mazot Çantası geri dönüştürülürken ise öncelikle yıkama ünitesine alınırlar burada buhar ile bir dakika kadar yumuşatılan ve dezenfekte edilen ürünler kısa bir süre bekletilir. Ardından da buhar ünitesinden alınan variller on bar kadar basınçlı bir su ile üç dakika kadar yıkanır.

Varil Hurdası - 220'lik Plastik Varil - Mazot Çantası hafif eğimli bir şekilde dizilerek içerisindeki su vakum ile bir gün boyunca çekilir. Bu işlemlerden geçen variller ise gerekli kontrollerden geçirilerek tekrardan kullanılıp kullanılamayacağı hesaplanarak uygun görülenler depolanır.


Esmeray Hurda - Diyarbakır Hurdacı

Hurdacılık hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak ve diğer sorularınız için whatsapptan bize yazabilirsiniz.

+90 532 733 79 86

Bize Ulaşın

Esmeray Hurda - Diyarbakır Hurdacı olarak 1992 yılından bu yana gelen bilgi birikim ve tecrübeyle hurda bakır, hurda sarı, hurda çinko, hurda bronz, hurda kurşun, hurda kalay, hurda nikel, hurda alüminyum ve hurda demir ticaretini yapmak üzere kurulmuş olup, günümüzde ise çoğunlukla tonajı yüksek ağır sanayi hurdalarının yanı sıra; hurda bakır, hurda alüminyum ve hurda demir dahil olmak üzere tüm metal çeşitlerinin Esmeray Hurda olarak ticaretini yapmaktayız.

> > > >
Bizi Arayın